Nasze porady

Jeśli nie zdecydujesz się skorzystać z naszej oferty, skorzystaj z naszych porad.

1. Posprzątaj!
Posprzątanie jest kluczem do zwiększenia postrzeganej PRZESTRZENI w mieszkaniu. Wyeliminowany bałagan sprawia, że dom od razu wydaje się być lepiej URZĄDZONY i lepiej UTRZYMANY. Dzięki temu nabywca może dostrzec POTENCJAŁ mieszkania, a nie Twoje rzeczy osobiste!
2. Depersonalizacja otoczenia.
Dom jest miejscem reprezentującym nasze osobowości i styl życia. Jednak poznanie nas nie jest celem wizyty potencjalnego nabywcy! Dla niego ważnym jest możliwość zobaczenia SIEBIE w TWOIM domu. Na czas sprzedaży usuń wszystkie zdjęcia, pamiątki, nagrody i inne przedmioty oddziałujące emocjonalnie.
3. Jeśli masz dzieci, dopilnuj by ich zabawki nie były pozostawione na podłodze.
4. Przemyśl ustawienie mebli w mieszkaniu. Przemyśl proporcje i układ elementów. Upewnij się, że meble nie są zbyt duże do danego pomieszczenia lub nie jest ich zbyt wiele. Postaraj się odkryć narożniki pomieszczeń.
5. Zastanów się nad atrybutami mieszkania i postaraj się je uwidocznić. Zamaskuj i napraw mniej pożądane elementy.
6. Przemyśl kolorystykę ścian. Pamiętaj, że jasne kolory optycznie powiększają przestrzeń. Są one także neutralne, spodobają się największemu gronu nabywców. Dobrym pomysłem na powiększenie pomieszczenia jest pomalowanie go w tym samym kolorze, co pokoju sąsiedniego (np. kuchnia i salon lub jadalnia). Pozwala to odczuć jedną, większą przestrzeń.
7. Wyczyść ściany łazienkowe, zwróć szczególną uwagę na przestrzenie między płytkami.
8. Nie zapomnij o umyciu kabiny prysznicowej z osadu! Świetnie sprawdzi się tu roztwór wody z octem i cytryną.
9. Pomyśl o odświeżeniu zlewów i wanny. Specjalnie przeznaczone do tego emalie nie są drogie, a dają świetny efekt.
10. Nie zapomnij o odpowiednich akcesoriach. Nadają wnętrzu charakter.
11. Kup świeże kwiaty.
12. Stwórz klimat w sypialni. Niech sprawia wrażenie przestrzeni, w której można się zrelaksować. Zaszalej z luksusową pościelą, miękkimi tkaninami, nastrojowym oświetleniem.